iZachodniopomorskie
- twój segregator informacji

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne

Adres: ul. Kolumba 1 / m.6, Szczecin 70-035 

Tel: +48 914340801, +48 914340006, +48 605433433

e-mail: info@schron.szczecin.pl

http://www.schron.szczecin.pl

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne to dwie trasy, które zostały przygotowane dla turystów w największym z udostępnionych w Polsce schronów cywilnych (2,5 tys. m2 powierzchni).

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne to dwie trasy, które zostały przygotowane dla turystów w największym z udostępnionych w Polsce schronów cywilnych (2,5 tys. m2 powierzchni). Umieszczony jest on na głębokości ok. 5 pięter. Od najwyższego wyjścia do podłogi dolnego poziomu mierzy 17 m wysokości. Całą jego przestrzeń zaaranżowano w taki sposób, aby oddawała ona charakter życia w schronie. Są tu więc liczne meble, przedmioty codziennego użytku, etc.
Schron można zwiedzać podążając jedną z dwóch specjalnie przygotowanych tras. Trasa „II wojna światowa” przedstawia rekonstrukcję życia w schronie podczas nalotów i omawia technikę budowania schronu. Druga trasa - „Zimna Wojna” - prezentuje historię schronu i życie codzienne z okresu zimnej wojny. Zwiedzanie każdej z tras trwa około godziny.
Schron pełni także funkcję oryginalnego miejsca organizacji różnych wydarzeń, np. koncertów, spektakli teatralnych, jak również interesujących imprez integracyjnych.

Dodatkowo audio przewodnik – w językach niemiecki, angielski, francuski, włoski, duński + zawsze z opiekunem.